Words-to-sentences board game (present simple, present continuous, past simple i uniwersalna plansza)

Dzień dobry! Dzisiaj szybko i treściwie przedstawiam Wam grę, którą znalazłam jakiś czas temu w otchłaniach internetu, ale nie spełniała moich oczekiwań. Dlatego stworzyłam własną wersję gry przeznaczoną dla uczniów, którzy poznają albo utrwalają czasy present simple, continuous i past simple.

Liczba graczy: maksymalnie czterech na jedną planszę
Wiek graczy: od 4 klasy wzwyż
Czas rozgrywki: około 10/15 minut

Jak grać?

Uczniów dzielimy na grupy maksymalnie czteroosobowe. Każdy z uczniów powinien być wyposażony w pionek i kolorowy pisak/kredkę. Nauczyciel daje uczniom jedną kostkę do gry. Uczniowie rzucają kostką i kolorują pola, na których stają. Pole raz zakolorowane nie może być pomalowane przez innego ucznia (dlatego warto żeby grupy były małe). Kiedy uczniowie dojdą do mety, nauczyciel wyznacza im czas (np. 3 minuty) i prosi, aby stworzyli jak najwięcej zdań ze słowami, które zamalowali. UWAGA! Uczniowie powinni stworzyć je w odpowiednim czasie. Słowa można wykorzystywać w różnych kombinacjach. Uczniowie mogą używać spójników. Po zakończonej rozgrywce uczniowie liczą swoje zdania i czytają te najciekawsze. 

Gra może być punktem wyjścia do napisania historyjki. Uczniowie muszą użyć słów, które wylosowali w grze.

Jakie czasy można przećwiczyć?

Przygotowałam plansze, które odnoszą się do czasów takich jak Present Simple, Present Continuous oraz Past Simple. Zrobiłam też jedną planszę uniwersalną (plansza zielona), która może zostać użyta do każdego zagadnienia gramatycznego. W pliku, który znajdziecie na dole, znajdziecie też dwie puste plansze do uzupełnienia jeśli chcecie przećwiczyć użycie konkretnych czasowników/zwrotów. 

Jak się sprawdza? 

Sprawdza się bardzo dobrze. Moim uczniom bardzo się ta gra podobała. Używałam jej podczas powtórek po pierwszym semestrze. Uważam, że taka forma powtórki przed sprawdzianem kiedy materiał jest już w miarę przyswojony jest całkiem atrakcyjna.
I jak Wam się podoba? Spędziłam chwilę czasu nad tym, ale chyba było warto ;)

Pozdrawiam już prawie wiosennie! 
Wasz Stępniak ;)

Komentarze

Popularne posty