Haul wakacyjny

Dzień dobry! Mamy WAKACJE! Dlatego też będzie więcej czasu na blogowe sprawy, które zostały troszkę zaniedbane. Jednak wracam z nową energią. Dzisiaj pokażę Wam czego mi przybyło w ostatnim miesiącu. Niektóre z zakupów zostały już przetestowane na zajęciach i zrobiły furorę. Inne czekają na swój debiut we wrześniu. Zapraszam do lektury ;)

Opaski na oczy PEPCO cena: 0,79 zł


Baaaaaaaaaardzo długo czaiłam się na opaski na oczy. Tylko, no nie oszukujmy się, wydać nawet dychę za coś w czym gumka pewnie odpadnie po tygodniu zajęć średnio się kalkuluje w nauczycielskim budżecie. Dlatego gdy zobaczyłam te opaski za te śmieszne pieniądze wzięłam ich od razu trochę na zapas. Fajnie sprawdzą się do różnych gier i zabaw kiedy uczniowie muszą mieć zasłonięte oczy. Przydatny i fajny gadżet.

Rzepowy dart TIGER cena: 8złHit hitów w czerwcu. Uczniowie odpowiadali na pytania i rzucali. Jeśli odpowiedź była poprawna - dostawali wyrzuconą liczbę punktów. Zamiast pytań nazywali też rzeczy na flashcardach. Z młodszymi grupami można pokusić się o wypowiadanie poprawne cyfr i liczb. Fajnym bajerem jest to, że plansza jest dwustronna. Rzepy są całkiem mocne, dlatego można rzucać z dość dużej odległości.


Butelka PEPCO cena: 3 zł


Tak, wiem, są przeciwnicy gry w butelkę na zajęciach językowych, bo przecież nie wypada. Jednak moi uczniowie uwielbiają tę zabawę. Posiadam już jedną taką samą butelkę i stwierdziłam, że zakup kolejnej nie zaszkodzi. Teraz będą mogli grać w mniejszych grupach ;)

Woreczki strunowe z głodnym potworem TIGER cena: 6zł (albo 4... ale raczej 6)Są tak urocze, że nie mogłam ich nie wziąć. Całkiem spory rozmiar sprzyja wkładaniu do środka plastikowych owoców czy kart obrazkowych. Na wszelkie zajęcia związane z jedzeniem - GENIALNE. Woreczki są całkiem wytrzymałe, więc i jako organizery się nadadzą. A jak wiadomo nie ma nic gorszego niż rozsypane kredki i flamastry po całej torbie czy plecaku.


Gra w pchełki CAREFOUR cena: 2 złKiedy mundial trwa, a czerwiec ciągnie się jak flaki z olejem - proponuję futbol bez piłki, ale z kapslami. Ogólnie pomysł przyjął się fajnie jednak muszę w jakiś sposób utwardzić planszę, aby nie zakończyła żywota po jednym sezonie. Męska część grup była w niebo wzięta. 

Jeśli ktoś zna mnie troszkę lepiej, wie doskonale, że baaaaaardzo interesuje mnie edukacja montessoriańska. Strasznie chciałabym uczyć kiedyś w takiej placówce, a moje dzieci (których nie mam i pewnie jeszcze długo mieć nie będę) z pewnością do takiej placówki poślę. Mam trzy książki z powyższej serii. Jedną kupiłam kiedyś przez przypadek w Biedronce za 19,99. Metodę Montessori na cztery pory roku też kupiłam w Biedronce za tą samą cenę. Jednak gdy zobaczyłam, że oprócz praktycznych książek, wydawnictwo proponuje też teorię zamówiłam na bonito.pl trzecią część o metodzie Montessori za 22 złote z jakimiś groszami. Nie będę jednak opisywała tu zawartości, ponieważ planuję poświęcić cały osobny post tej tematyce.

I to tyle ;) Ciężko było tu wrócić po tak długiej jak na mnie przerwie.
A Wy co robicie w wakacje? Zakupy? Porządki? 

Podsyłajcie co czytacie w te wakacje! 

Pozdrawiam,
Stępniak ;)

Komentarze

Popularne posty