Dziś zrobimy razem PRANIE

W jednej z grup niedawno przeczytałam, że tylko nauczyciela cieszy cała góra zużytych rolek po papierze toaletowym. Jest w tym trochę prawdy. Natomiast będąc ostatnio w Tigerze (hehehehe, gdzieżby indziej...) wpadła mi w oko... SUSZARKA NA BIELIZNĘ i nie mogłam się oprzeć. W tym samym momencie wpadłam na genialny pomysł połączenia jej z opaskami na oczy, które pojawiły się już na blogu (klik). Ale, ale... od początku. Dzisiaj pokażę Wam co kupiłam, jak to wykorzystać, a w bonusie dorzucę Wam trochę ładnych skarpetek ;)Suszarka do prania jak suszarka. W sumie nic niezwykłego. Kosztowała mnie 10 złotych w Tigerze. Nie wiem czy to dużo czy to mało, ale nie mogłam bez niej wyjść. Jest jeszcze w kolorze różowym. Ma 15 mocnych klamerek. Do głowy wpadła mi oczywista oczywistość, czyli SKARPETKI. Ostatnio robiąc porządki wpadło mi w ręce kilka samotnych skarpetek bez pary. Czyściutkie i wyprane cudownie będą nadawały się jako pomoc dydaktyczne (matko, do czego to doszło ;D). W skarpetki możemy powkładać małe przedmioty, które trzeba będzie 'pomacać' i nazwać. Możemy wrzucić też do środka karteczki z rozsypankami wyrazowymi, słówka do rozszyfrowania. W sumie wszystko co nam przyjdzie do głowy można wrzucić do tych skarpet ;) 

Myślałam też o opaskach na oczy, które mogą dodać troszkę większego funu uczniom. Mianowicie dzielimy grupę na dwa teamy. Jedna osoba z każdej drużyny zakłada opaskę na oczy i stara się ściągnąć skarpetkę i rozwiązać ukryte w niej zadanie jak najszybciej. 

Jednak jeśli dla kogoś normalne skarpety to lekka przesada wychodzę Państwu na przeciw. W canvie skorzystałam z gotowego szablonu skarpetkowego, który pozwolił mi stworzyć skarpetki-kolorki, skarpetki-cyferki i skarpetki-literki. 
Wieszamy na suszarce wydrukowane i zalaminowane skarpetki. Prosimy uczniów o nazwanie koloru, powiedzenie jaka to cyfra. Dla bardziej zaawansowanych mamy skarpetki z literowaniem. 

Ma suszarce możemy też powiesić karty obrazkowe lub wyrazkowe, które są związane z nazwami ubrań. 


Link do wszystkich materiałów TUTAJ

Jak Wam się podoba?

Pozdrawiam, 
Stępniak ;)

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty