3 ekstra linki na nowy rok szkolny

Hej, hej, hej! Dzisiaj szybko i konkretnie. Trzy linki, które są MEGA. Nie mogę się już doczekać aż wypróbuję je na moich uczniach ;)
1. Wordwall.net (tutaj link)

To jest EKSTRA, MEGA, SUPER kombajn do tworzenia zarówno gier jak i materiałów. Bardzo prosty w użytkowaniu. Raz wprowadzony materiał można przerobić na materiały do druku takiej jak krzyżówka, wykreślanka, anagramy i inne cuda. Oprócz tego mamy masę gier interaktywnych. Moje serduszko skradła najbardziej gra, która przypomina kultowego Pacman'a. Mamy także inne opcje jak koło fortuny, otwierające się pudełka czy podniebny rejs samolotem. Na stronie znajduje się też wiele gotowych materiałów, z których można korzystać. 

źródło: worldwall.net

2. myRebus (link tutaj)

Nigdy nie pomyślałam o tym, żeby poszukać narzędzia do tworzenia rebusów. Trafiłam na nie przez przypadek na jednej z grup nauczycielskich i zakochałam się bez reszty. Proste, ale jednak przydatne zarówno dla młodszych jak i starszych. Fajnie wprowadzić nowe słownictwo albo użyć rebusu jako warm-up. W obsłudze banalnie proste. Jestem ciekawa czy rozwiążecie poniższy rebus ;)3. Homophones, Weakly (link tutaj)

Blog, który niestety już nie jest prowadzony, ale mimo tego jest warty uwagi. Szczególnie w klasach starszych. Proste obrazki i wytłumaczenia we wpisach. Właśnie w tym wszystkim zauroczyła mnie ta prostota. Na pewno będę korzystała.

źródło: http://homophonesweakly.blogspot.com/2016/01/die-dye.html

I jak Wam się podobają? 

Pozdrawiam, 
Stępniak ;)

Komentarze

Popularne posty