Kręgle na angielskim? Dlaczego nie! - 5 pomysłów na szybkie urozmaicenie zajęć

Bo byłam w Tigerze i... czyli stara śpiewka ;) Kupiłam ostatnio mini kręgle w Tigerze za zawrotną cenę 8zł. Do zrobienia swoich kręgli przymierzałam się od dawna. Najpierw zbierałam butelki po wodzie, później rolki po papierze, ale zawsze brakowało mi weny do ich wyprodukowania. Dlatego tigerowe maleństwa skradły moje serce z dwóch powodów - rozmiarem i ceną. 


Oczywiście, można iść do Pepco dołożyć drugie tyle i dostać całkiem spore, kolorowe kręgle. Jednak uważam, że Tigerowe nie zajmują aż tyle miejsca i zawsze zmieszczą się do nauczycielskiej (i tak już wypchanej po brzegi) torby. 


Co zamierzam z tym robić? 

Narzucamy uczniom kategorię np. zwierzęta. W zależności od tego ile uczeń zbije kręgli, tyle słówek z danej kategorii musi wymienić.

W starszych grupach, żeby nie było za łatwo, pomyślałam, że rozpiszę sobie na kartkach zdania, które składają się z 10 słów. Mogą być to zdania z tekstów z podręcznika, z historyjek czy piosenek przerabianych na zajęciach. Ile uczeń zbije kręgli, tyle dostaje słów. Resztę zdania musi zgadnąć ;)

Można też ustalić z uczniami, że parzysta liczba zbitych kręgli - tworzą zdanie oznajmujące w czasie np. Present Simple. Jeśli liczba zbitych kręgli jest nieparzysta - tworzą zdanie przeczące w tym samym czasie. W grupach młodszych zbite kręgle mogą oznaczać liczbę punktów za odgadnięte słówko. Uczeń najpierw zbija kręgle, a potem nauczyciel pokazuje mu słówko do zgadnięcia. Aby utrudnić trochę całe zadanie obrazek może być zasłonięty jakimś kształtem - chmurką czy kwiatkiem żeby było tak wiosennie. Poprawna odpowiedź - uczeń zdobywa punkty.

Z maluszkami można ćwiczyć cyfry od 1-10. Uczeń zbija kręgle i liczy ile udało mu się położyć.

Gracie w kręgle na zajęciach? Macie takie handmade czy kupione?
Co jeszcze można z nimi zrobić? Zainspirujcie mnie! 

Pozdrawiam,
m.
Komentarze

Popularne posty