Jenga - 3 najfajniejsze pomysły z sieci

Chyba jako ostatnio kupiłam w końcu Jenge. Weszłam do Pepco po skarpetki, ale nie mogłam oprzeć się pokusie zwiedzenia pozostałych półek. Moim oczom ukazała się cała ściana zajączków, króliczków i jajeczek, lecz oparłam się pokusi i poszłam dalej. Jednak gdy zobaczyłam Jenge za całe 15 złotych stwierdziłam - biorę!Po zakupie zaczęłam się zastanawiać - Stępniak co Ty teraz zrobisz z tą górą drewnianych klocków? Niestety moja kreatywność jest chyba na wakacjach na Hawajach i nie wpadłam na nic co byłoby warte uwagi. Uparłam się też, że ta gra musi być wielofunkcyjna. Nie chcę napisać na drewienkach tylko cyferek, zdań z luką czy pokolorować je na jeden kolor. Dlatego też wpisałam w wujka Google frazę "Jenga zajęcia angielskiego" i oto co wartego (moim zdaniem) zrealizowania na zajęciach znalazłam:

1.  Gra zarówno na zajęcia jak i imprezę

Wpisałam co trzeba w pinteresta i wyskoczyły cudowne rzeczy. Jak wiadomo do wakacji już niecałe 100 dni, więc można sobie zaraz będzie pozwolić na luźniejsze zajęcia. Na klockach zapisujemy zadania po angielsku. Mogą być takie jak poniżej, ale mogą być też bardziej ambitne jak na przykład przeliterowanie jakiegoś słówka. Uczniowie mogą też zbierać klocki z literkami i na koniec gry ułożyć z nich jakieś słowo lub wymieć trzy słowa na jakąś literkę.

Źródło: Pinterest

2. Kolorowe klocki 

To jest ekstra pomysł, bo można wykorzystywać klocki wielokrotnie i w różny sposób. Wymyślam zdania z lukami, zdania do ułożenia w odpowiedniej kolejności. Każdy kolor może symbolizować czas w jakim dane zdanie należy ułożyć. Chyba na taką opcję się zdecyduję, aby wykorzystać swoje klocki. 
Źródło: Pinterest
3. Alternatywa dla tradycyjnej Jengi

Jeśli nie chcemy grać w Jengę w tradycyjny sposób możemy wykorzystać same klocki. Drukujemy kształt domu. Wypisujemy na klockach słownictwo związane z domem i prosimy uczniów o odpowiednie umieszczenie ich na kartce z kształtem. Możemy też na kształcie określić miejsca w domu jak na przykład łazienka, kuchnia itp. Wtedy na klockach możemy napisać słówka nazywające sprzęty, które mogą znajdować się w tych pomieszczeniach.

Źródło: Pinterest

Używacie Jengi na zajęciach? Czy tylko ja jestem ostatnią osobą, która kupiła klocki?
Jeśli macie jakieś inne sprawdzone pomysły - podzielcie się w komentarzu.

P.S. Polecam bardzo serdecznie poniższy wpis jeśli kogoś wciągnęły klocki tak samo jak i mnie.

Pozdrawiam,
m.

Komentarze

Popularne posty