Zamiast Walentynek - PANCAKE DAY (inspiracje)

Jako średnia fanka Walentynek zaczęłam szukać alternatywy dla tego święta. I znalazłam! Pancake day, który w tym roku wypada 13 lutego, to nasz zamiennik Tłustego Czwartku W ramach małego akcentu kulturowego możemy zaproponować uczniom następujące zadania, filmiki, gry:Na YT można znaleźć parę bardzo przyzwoitych filmików o interesującej nas tematyce.

British Holidays - Pancake day to filmik, z którego uczniowie nie tylko dowiedzą się czegoś o tym święcie, ale także poznają nowe słowa. Filmik posiada napisy co zdecydowanie ułatwia zrozumienie wypowiedzi, a także w rogu pokazują się definicje bardziej skomplikowanych słów.

Jedną z tradycji jest Pancake Race, który można obejrzeć tutaj. Plusem tego filmiku jest dobra jakość i fakt, że można wygenerować do niego napisy.

Dla młodszej widowni mam propozycję dwóch piosenek:

Pancake Party - strasznie wchodzi w głowę ;)
Pancake Day song - plusem piosenki jest tekst wyświetlany na ekranie

Jeśli jednak nasi uczniowie nie przepadają za śpiewaniem to Peppa i jej rodzina mogą opowiedzieć jak robić naleśniki albo Mr. Wolf.

Eric Carle napisał również bajkę "Pancakes, Pancakes", lecz w przeciwieństwie do innych pozycji tego autora (które znam) znajduję się tu całkiem sporo tekstu (link do wersji czytanej)

Świetny link z inspiracjami na gry i zabawy oraz tradycyjna rymowanka znajdują się tutaj.

Dla trochę starszych uczniów na stronie islcollective.com można znaleźć czytanie ze zrozumieniem na temat tego święta (link).

W poszukiwaniu inspiracji przejrzałam również Pinterest. Zostawiam Was z linkiem to tablicy stworzonej przeze mnie (Pancake day link)

Na co skusicie się w tym roku? Walentynki czy Dzień Naleśnika? ;)


Pozdrawiam,
m.


Komentarze

Popularne posty