Star Wars'owy zawrót głowy

Dzień dobry. Czy mamy tutaj jakiś fanów Star Wars? Osobiście nie przepadam za Star Wars jednak patrząc po plecakach, piórnikach i innych gadżetach zauważam, że duża część moich uczniów w jakimś stopniu interesuje się tematem. Dlatego zaczęłam szukać jakiś ciekawych Star Wars'owych urozmaiceń na zajęcia językowe. A oto co znalazłam:

1. Intro Creator

Wklejamy dowolny tekst, a na ekranie dzieje się magia. Kto nie zna charakterystycznej muzyczki i zwijającego się tekstu z intra Gwiezdnych Wojen? Jednak co z tym zrobić żeby miało to jakiś cel? Wystarczy wkleić zdania używając konkretnej konstrukcji gramatycznej np. zdania warunkowe typu 1. Zadaniem uczniów jest zaobserwowanie co w tej konstrukcji jest charakterystyczne. Następnie możemy w takich zdaniach porobić błędy i poprosić uczniów, aby podczas pierwszego oglądania policzyli błędy a następnie je poprawili. Takie zdania mogą mieć też luki do uzupełnienia. Jednak pamiętajmy, że tekst przewija się bardzo szybko i należy dostosować tempo do poziomu uczniów. 2. Yoda Speak Generator

Zostając dalej w temacie pierwszego trybu warunkowego możemy poprosić Mistrza Yodę, aby trochę poprzestawiał nam szyk w zdaniach. Yoda Speak Genarator umożliwia nam wpisanie jakiegokolwiek tekstu, który zostanie zamieniony na mowę Yody. Zadaniem uczniów jest poukładanie słów we właściwej kolejności. Jedynym minusem generatora jest fakt, że nie generuje on dźwięku.


3. Star Wars Font

Możemy wygenerować sobie wyrazy, których używamy na zajęciach. Pociąć je i poprosić o ułożenie liter w odpowiedniej kolejności. Możemy urozmaicić prezentacje materiału taką czcionką. Niektóre z nich są lekko nieczytelne, więc możemy poprosić uczniów o poprawne odczytanie wyrazu. Możliwości jest dość dużo, a narzędzie całkiem proste w obsłudze ;)


4. Star Wars Memes 

Ze starszymi uczniami można pokusić się o zrobienie memów z użyciem konkretnej konstrukcji gramatycznej, wyrazów z zajęć czy obecnie omawianych phrasal verbs. Z pewnością taka powtórka z zajęć przypadnie im do gustu.5. R2D2 Translator

Jest to chyba moje ulubione odkrycie. Należy wpisać słowo, które zostanie przetłumaczone na język R2D2. Niestety literki, które są generowane przez tłumacza zawsze się zmieniają mimo, że słowo może być takie samo. Jednak dźwięk zawsze jest taki sam. Jeśli wpiszemy 'cat' i będziemy klikać replay parokrotnie to dźwięki wydawane przez translator będą takie same.Który z linków przypadł Wam najbardziej do gustu?

Pozdrawiam,
m.

Komentarze

Popularne posty