3 linki, które mogą przydać się w Nowym Roku

Szczęśliwego Nowego Roku!

Dzisiaj już ostatni dzień laby. Jutro wracamy do szkoły. Dlatego warto pomyśleć jak je urozmaicić. Chciałabym się z Wami podzielić trzema odkryciami końcówki roku 2017. Mam nadzieję, że już niedługo wykorzystam je na zajęciach. 

1. Stranger Things Intro Creator

źródło: Wikipedia.pl


To jest szałowe! Tworzycie sami intro jak do Stranger Things. Możecie wpisać tam wszystko, ale uważam, że najfajniej będzie robić przy użyciu tego jakieś gramatyczne prezentacje lub prezentacje powtórkowe pewne tematy. Można oczywiście pokusić się o tworzenie zdań/zadań powiązanymi z postaciami z serialu. 

(wiem, informację trochę za szybko znikają, lecz można nad tym popracować)

2. Google Feud

Ta strona ma w sobie coś z Familiady. Ogólnie chodzi o to, że mamy cztery kategorie: kultura, ludzie, imiona/nazwiska, pytania. Strona generuje nam losowy początek zdania, który my musimy dokończy po angielsku. Naszym zadaniem jest wymyślić jak inni ludzie kończyli dane zdanie. Po trzech pomyłka strona pokazuje nam poprawne odpowiedzi oparte na statystkach. 

Jak wykorzystać to na zajęciach? Jako przerywnik, jako wstęp do jakiegoś tematu gdzie chcemy omówić działalność jakieś konkretnej grupy osób/osoby lub jako punkt wyjściowy do dyskusji na zajęciach. Np. jeśli mamy kategorię imiona/nazwiska. Czy uczniowie znają te osoby, czy mogą coś o nich powiedzieć, dlaczego ludzi interesuje życie danej osoby. Jeśli uczniowie nie znają wymienionych nazwisk - niech poszukają informacji w grupach.3. EduNotatki (fanpage FB)

To co dzieje się na tym fanpage'u to jakaś magia. Niestety nie posiadam żadnych zdolności manualnych i zazdroszczę osobom, które potrafią rysować. Moje serduszko skradła grafika świąteczna, która mogła posłużyć jako plakat lub edukacyjna kolorowanka. Gramatyczne rysowanki też są bezbłędne. Uczniowie także je lubią, bo są schludne i przejrzyste, a zarazem młodsze dzieciaki mają okazje je pokolorować. Bardzo fajny i przydatny fanpage. Dla uczniów, którzy są wzrokowcami coś genialnego.


Która ze stron najbardziej przypadła Wam do gustu?

Pozdrawiam,
m.

Komentarze

Popularne posty