Thanksgiving - fajne rzeczy z sieci

Dzień dobry. Zaraz będziemy już rysować mikołaje i inne świąteczne gwiazdki, ale zanim to wszystko nastąpi przed nami jeszcze Thanksgiving. Listopad nie jest dla mnie zbyt łaskawy i nie miałam czasu na przygotowanie własnych materiałów, ale to co znalazłam w sieci w zupełności wystarczyło mi na przygotowanie krótkiego warsztatu. 

1. Wprowadzenie tematu 

Chcąc wprowadzić temat drukuję każdą literę ze słowa THANKSGIVING na osobnej kartce i chowam po sali. Można też wydrukować obrazki indyków i na ich odwrocie napisać literki. Wspólnie próbujemy ułożyć napis. Kiedy napis jest już ułożony przedstawiam bardzo krótko historię tego święta. Wybieram kilka najważniejszych zdań. U maluszków można porozmawiać o tym kiedy używa się słowa "dziękuję". Czy często dziękują. Niekoniecznie musimy wprowadzać im te wszystkie słówka i daty związane ze świętem. W starszych grupach można posiłkować się krótkimi filmikami (np. https://www.youtube.com/watch?v=faUYJ9fMiGg). Moim ostatnim odkryciem są Video Lessons na stronie islcollective.com. Do powyższego linku znalazłam wersję już z przygotowanymi pytaniami ( video lesson).

P.S. Na zajęcia dodatkowych prowadzonych w mniej formalnej atmosferze pokazałabym uczniowi/uczniom filmik Fifty na Pol - Polki, która urodziła się i mieszkała w USA (link tutaj)

2. Piosenki 

Dla maluszków od Kiboomers - Turkey Hokey Pokey - słodycz sama w sobie ;)

Natomiast dwie piosenki od The Learning Station skradły moje serduszko. Pierwsza to 10 Little Turkeys. Prosta melodia, powtarzamy sobie liczenie, powtarzamy słowo turkey - czego chcieć więcej? Druga piosenka jest o jedzeniu - Thanksgiving Feast. Po takiej piosence przygotowałabym uczniom talerzyki i produkty wymienione w piosence wycięłabym z filcu w miarę możliwości. Uczniowie nabieraliby produkty i mówili co jedzą na Thanksgiving. 

3. Gry 

W tym roku dwie gry zrobiły na mnie ogromne wrażenie, a moi uczniowie strasznie je lubią. 

Jedną z nich jest QR codes domino i kiedy znalazłam je na blogu Pomysły przy tablicy byłam w niebo wzięta. Gra, którą znają wszyscy urozmaicona o nowe technologie. Ekstra! 
(tak na marginesie bardzo polecam ten wpis jako źródło inspiracji, piękne materiały, bardzo różnorodne)

Moi uczniowie oszaleli ostatnio na punkcie Roll and Draw. Dlatego znalazłam im na Pintereście taki oto arkusz do narysowania własnego indyka: 

Źródło: Pinterest
Oczywiście można wybrać jeszcze bardziej skomplikowany arkusz jak na przykład ten tutaj lub wydrukować kontur indyka, wpisać w jego części ciała numerki, każdemu numerkowi przyporządkować kolor. Uczniowie rzucają kostką i mogą pokolorować na dany kolor to co wypadło im na kostce. 

Źródło: Pinterest
4. Projekt plastyczny 

W tym roku zdecydowałam się trochę pobrudzić z moimi uczniami i wybrałam taki oto pomysł z Pinteresta 


Po skończonej pracy będziemy mogli opisać swoje indyczki używając czasownika have got i przy okazji powtórzymy kolory.

Po więcej projektowych inspiracji zapraszam na moją tablicę pinterestową .

A jak to jest u Was? Robicie zajęcia o Thanksgiving?

pozdrawiam,
m.


Komentarze

Popularne posty