Puzzle, puzzelki + pierwsze świąteczne pomysły

Hej! W tym tygodniu wyjątkowo spotykamy się po raz drugi. Dzisiejszy post będzie w całości poświęcony puzzlom i temu jak ich użyć na zajęciach języka obcego. Będzie też próbka tego co udało zrobić mi się w canvie. Jeśli spodoba się Wam to co zrobiłam - zrobię wersję pełnometrażową ;)

Jako dziecko strasznie lubiłam układać puzzle. Im więcej elementów do ułożenia tym lepiej. Podczas ostatniej wizyty w Tigerze (no przecież...) rzuciły mi się w oczy puzzle DIY w cenie 6 zł. 


Pomyślałam wtedy, że takie puste puzzle można wykorzystać na zajęciach języka angielskiego na milion sposobów. Zobaczcie co wymyśliłam:

Gramatyka:

  • Czasowniki regularne/nieregularne - wypisujemy formę podstawową i formę używaną w czasie Present Simple. Uczniowie szukają puzzli i układają całość.
  • Pytania i odpowiedzi - w puzzle można wpisać pytania np. Have you got a dog?/ Can you swim?/ Does she want to be a vet?. Następnie należy wypisać krótkie odpowiedzi, które będą pasowały tylko do jednego puzzla. 
Słownictwo:

  • Takie same pary - wypisujemy słówka podwójnie żeby tworzyły pary. 
  • Przeciwieństwa - wypisujemy np. big-small, black-white, a nasi uczniowie szukają odpowiednich puzzli i układają całość
  • Obrazki i podpiski - jeśli ktoś ma zdolności plastyczne i potrafi ładnie rysować może narysować obrazki i napisać do nich podpisy. Wtedy uczniowie szukają par obrazek-wyrazek i układają całość. 
  • Obrazek i uzupełnianie literek - rysujemy obrazki, ale żeby utrudnić sprawę w wyrazach zostawiamy miejsca na uzupełnienie literek.
Dla osób, które nie chcą inwestować w takie puzzle stworzyłam wzór puzzli do druku z przykładowym użyciem. Można sobie podejrzeć jak to wygląda.

Przy ostatniej wersji puzzelków - możemy ćwiczyć liczenie lub liczbę mnogą rzeczowników. 

Materiały zostały wykonane w canvie.

Jak Wam się podobają? Chcecie pełną wersję świątecznych puzzli? Jeśli tak to podawajcie słówka, które chwielibyście aby były przećwiczone w grze.

Pozdrawiam,
m. 


Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty