(Last) Christmas Haul - czyli dlaczego nie powinnam słuchać Wham! już na początku listopada

Wiem. Ledwo było Halloween, a ja już myślę o świętach. Nie ukrywam, że przedświąteczny czas to mój ulubiony czas w roku. Nie ukrywam również faktu, że dostaję wtedy małpiego rozumu i wszystkie światełka, bombeczki i inne duperelki są mi niezbędne do życia. Takim też sposobem doszło do tego...


Te osoby, które są ciekawe co mieści ta malutka reklamóweczka zapraszam do lektury ;)

1. Poroże glam renifera Cena: 15zł


No co tu wiele mówić. W tym roku Pani Reniferowa będzie w złotych cekinach. Przyda się do wszelkich przedstawień czy lekcji świątecznych. Co prawda mam zamiar chodzić w tym ja, a nie dawać dzieciom, bo opaska w środku jest plastikowa i boję się, że w dziecięcych rączkach może szybko ulec zniszczeniu. Jednak nie zmienia to faktu, że jest urocza. 

2. Naklejki Cena: 6zł Klipsy z mikołajami Cena: 8zł


Gdyby naklejki z BROKATOWYMI pieskami kosztowały nawet 15 złotych albo i więcej - i tak bym je kupiła, bo to przecież PIESKI. W dodatku te są ŚWIĄTECZNE. Wiem, wiem. Jakby co wspominałam już na początku o małpim rozumku. Klipsiki natomiast będę wykorzystała do świątecznych zadań, do motywacji uczniów (uczeń z klamerką na zajęciach to pomocnik świętego Mikołaja) oraz do dekoracji klasy. Marzy mi się świąteczna girlanda z tymi klipsami.

3. Elektroniczna gra memory Cena: 8zł


To jest ekstra! Strasznie wkręca. Wyobrażam to sobie tak, że przyporządkowuje wyrazom i obrazkom odpowiednio kolory zielony, czerwony, niebieski i żółty. Jeden uczeń stoi i nawiguje innych gdzie powinni stanąć. Można pod kolorami ukryć części zdań lub inne zagadnienia gramatyczne jak stopniowanie przymiotników. U maluszków zadziała jako powtórka kolorów a) dzieci nazywają kolor kafelka, który się zapali b) dzieci szukają w klasie rzeczy w kolorze, który się zaświeci.

4. Kalendarz adwentowy Cena: 20zł


Możemy pochować uczniom cukiertaski albo tytuły piosenek świątecznych, które będziemy poznawać. Albo po prostu tytuły kolęd, kawałki ich tekstu, jak można składać życzenia po angielsku. Można też codziennie otwierać okienko odliczając do świąt tak po prostu ;) 

5. Torba duża Cena: 2zł


Recykling to moje drugie imię! Ta reklamówka jest świetna! Jest na niej tyle ludzi, którzy są tak różni, że mam ochotę wykorzystać ją na zajęciach. Nadałabym każdej osobie jakieś imię. Rozdała uczniom i poprosiła żeby opisali jedną osobę (ćwiczymy have got), po skończonym opisie zadajemy pytanie Who am I?, a reszta grupki zgaduje. Nie mówię, żeby teraz wszystko rzucić i lecieć do Tigera po reklamówki, ale jak już przy okazji została to dlaczego jej nie wykorzystać?

Jak Wam się podobają moje zakupy? Byliście ostatnio w Tigerze? Kupujecie już rzeczy na święta?
Piszcie koniecznie! 

Pozdrawiam,
m.
Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty