Krzesełkowe szaleństwo (Mistakos, Krzesełkowa Jenga, Balancing Chairs)

Hej, hej, hej! Dzisiaj mam dla Was hit hitów! Krzesełka, balansujące krzesełka lub Mistakos, czyli gra która polega na układaniu wierzy z krzesełek. Ja swoje kupiłam w Tigerze za 10 zł (tutaj link do haulu). Na samym dole zostawię linki gdzie można je dostać, ponieważ dzisiaj będąc w Tigerze nie widziałam ich. Jak grać?

1. Definicje - nauczyciel czyta definicję. Kiedy uczeń zgadnie może postawić krzesełko.
2. Word chain - uczniowie stawiają krzesełko i powtarzają słowa, które wymienili poprzedni uczniowie.
3. Rymowanki - jeden uczeń stawia krzesełko i mówi np. one. Osoba, która stawia kolejne krzesełko musi wymyślić rym np. sun.
4. Liczby - uczeń wybiera kostkę i rzuca. Musi wypowiedzieć poprawnie cyfrę, która wypadła i stawia krzesełko w kolorze kostki.


5. Gramatyczne wyzwanie - na karteczkach w kolorze zielonym, niebieskim i czerwonym wypisujemy uczniom jakieś zadania - np. przymiotniki do stopniowania, zdania do ułożenia w odpowiednim czasie lub czasowniki nieregularne. Aby postawić krzesełko należy poprawnie odpowiedzieć na pytanie z karteczki.Dla mnie to hicior. Uczniowie zarówno Ci młodsi jak i starsi bardzo chętnie w to grają. Gra wzbudza wiele emocji i radości. Link do krzesełek na Ceneo

A Wam jak się podoba ta prosta gra? Macie? Graliście?

Pozdrawiam,
m.


Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty