Canva jako źródło inspiracji i gotowych materiałów (part1)

Dzień dobry w listopadzie. Jesień pełną parą. Już po Halloween, więc pora myśleć o świętach i Mikołaju. Wiadomo, że okres przedświąteczny należy do tych najbardziej zaganianych. Dlaczego więc nie pomóc sobie gotowymi materiałami? 

Używam Canvy od około roku, ale dopiero teraz szukając inspiracji do stworzenia swojego szablonu wpadłam na parę ekstra pomysłów, które przydadzą się zarówno w młodszych klasach jak i starszych. Przedstawię Wam dzisiaj 5 pomysłów wraz z gotowymi szablonami, które można pobrać ze strony www.canva.com. Jeśli szablon jest płatny nie bójcie się go edytować i usunąć albo zamienić płatny element. 

Wchodzimy na stronę Canvy i szukamy szablonów o nazwie A4. Oto propozycje jakie tam znalazłam:


1. Book review


Oczywiście nie musi być to tylko recenzja książki. Może być to recenzja filmu, płyty, serialu, koncertu etc. Wszystkie elementy są w Canvie edytowalne dlatego na potrzeby naszych zajęć możemy pozmieniać pewne elementy. Pamiętam jak podczas praktyk w szkole podstawowej szukałam takie szablonu. Żałuję, że nie znałam tego programu wcześniej. Można znaleźć wiele wzorów zarówno dla maluchów jak i starszaków. 

źródło: Canva.com

źródło: Canva.com

Źródło: Canva.com

2. Wish list

Zbliżają się Mikołajki i święta, więc niezaprzeczalnie jest to czas prezentów. Dlaczego nie mielibyśmy zaplanować prezentowych zakupów? Dlaczego nie możemy napisać sami co moglibyśmy dostać? Pamiętam, że w szkole każdy losował drugą osobę, której robił prezent. Nigdy nie jest tak, że znamy dobrze każdą osobę z klasy. Fajnie byłoby wiedzieć co ta osoba lubi, czym się interesuje. A oto pomocne arkusze z Canvy: 

Źródło: Canva.com

Źródło: Canva.com

Źródło: Canva.com

Źródło: Canva.com

Źródło: Canva.com
3. Zegarki 


Niech pierwszy rzuci kamieniem ten, kto nigdy nie szukał dodatkowych materiałów do określania godzin. Nie wiem jak to się dzieje, ale uczniowie magicznie zapominają jak określa się czas i wtedy przekopujemy zasoby internetowe w poszukiwaniu jakiś dodatkowych źródeł. Tadam! Canva przychodzi nam z pomocą. Co więcej możemy edytować pliki i tworzyć mniej lub bardziej skomplikowane godziny.
Źródło: Canva.com

Źródło: Canva.com

Źródło: Canva.com
4. Daily routines 

Temat wałkowany przy okazji wprowadzania czasu Present Simple. A może by tak wyjść poza podręcznik? Znalazłam fajne, gotowe szablony, które perfekcyjnie nadadzą się do wykorzystania w takim temacie. Możemy też stworzyć To do list, aby poćwiczyć konstrukcje - Let's go... - I can't. I must... (e.g. Let's go to the swimming pool. I can't. I must clean my room). 

Źródło: Canva.com
Mamy tutaj plan Gemmy, więc możemy ćwiczyć także trzecią osobę liczby pojedynczej (She, He, It). Możemy ten sam plan przerobić na męski za pomocą jednego kliknięcia lub dostosować czasowniki, do takich które dzieci już mają albo zostały wprowadzone w podręczniku.

Źródło: Canva.com

5. Matematyczne rachunki

Cyferek nigdy dość szczególnie u maluszków. Internet jest pełen materiałów dotyczących tego tematu, ale dlaczego nie zrobić własnych lub zmodyfikować lekko gotowe materiały? Zobaczcie jakie cuda można znaleźć: 


Źródło: Canva.com

Źródło: Canva.com
 Strasznie podoba mi się ten pomysł z karuzelą!
Źródło: Canva.com
Na dzisiaj byłoby to już wszystko. Jeśli jesteście jeszcze ciekawi co można znaleźć w Canvie, dajcie mi znać w komentarzach, a powstanie druga część tego wpisu. Dla mnie było to miłe odkrycie, bo często szukam czegoś w sieci, nie mogę znaleźć albo jak znajduję nie spełnia to moich oczekiwać w 100%. A tutaj szybciutko i łatwiutko można dostosować arkusz do swoich potrzeb.

Pozdrawiam,
m.Komentarze

  1. Świetna stronka! Nie znałam jej. Zajrzę tam i się rozejrzę. Pracuję z dzieciaczkami. Być może znajdę coś pomocnego do pracy :) Dzięki za wpis :)

    OdpowiedzUsuń
  2. O stronce słyszałam, ale nigdy nie korzystałam...a szkoda, bo widać, że jest ciekawa :D

    OdpowiedzUsuń
  3. Dzięki, przydatny wpis! Chetnie dowiem się co jeszcze mozna tam znalesc.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty