Draw it, mime it, spell it i inne fajne rzeczy ;)

Hej, hej, hej! Dzisiaj pokażę Wam co ostatnio (znowu ;<) kupiłam. Zainspirował mnie jeden z postów na grupie nauczyciele angielskiego, gdzie zostało wrzucone zdjęcie niestandardowych kości do gry. Ciężko było mi się zdecydować, lecz koniec końców wybrałam 5 następujących kości:
Co ja będę z tym robić?

Będę używała po prostu przy temacie kolorów i pogody do utrwalenia słownictwa. Kości z kolorami można wykorzystać do gier. Np. rzucają obrazkiem i wyrazkiem, osoba która wyrzuci taki sam obrazek i wyrazek - zdobywa punkt! 

Chciałabym Wam jednak pokazać i podzielić się kartami do gry, które wymyśliłam do tej wielkiej kości z Paper, Rock, ScissorsJak grać?

Wersja 1

Do kolorów należy dopasować przedmiot (np. zielony- paper, żółty-rock, niebieski- scissors). Następnie dzielimy uczniów na grupy (jeśli grupa jest mała uczniowie mogą grać indywidualnie). Osoba z grupy rzuca kostką i musi wykonać zadanie (Spell it, Mime it, Draw it). Za każdą prawidłową odpowiedź grupa otrzymuje 1 punkt. 

Możemy wymyślić więcej czynności i użyć kolorów pokrywających się z kostką kolorową. Wtedy zasady gry mogą być podobne.

Wersja 2Do tej wersji karty do gry są inne. Ustalamy z grupą, że Paper - zdanie twierdzące, Rock- zdanie przeczące, Scissors - pytanie. Dzielimy klasę na grupy. Uczeń rzuca kostką, ciągnie kartę i zapisuje lub wypowiada ustnie odpowiedź. Na tych samych kartkach możemy przećwiczyć czasy przeszły, przyszły i teraźniejszy. Uczniowie mogą także ćwiczyć zdania i pytania z LIKE, CAN.


Jak inaczej wykorzystalibyście karty? Podobają się Wam?

Pozdrawiam,
m.

P.S. Zostawię tutaj linki do kości
http://allegro.pl/kosc-kostka-pogodowa-weather-dice-1-szt-wbm-i6879268991.html
http://allegro.pl/kostka-jezykowa-angielska-being-and-helping-k6-wbm-i6910943761.html
http://allegro.pl/kostka-kosc-gra-papier-nozyce-kamien-k12-wbm-i6911041517.html
http://allegro.pl/kostka-k6-jezykowa-kosc-kolory-color-word-dice-wbm-i6912486350.html
http://allegro.pl/kostka-kolorowa-do-gry-k6-16-mm-kostki-oko-wbm-i6937253151.html

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty