Back to school #5 - Haul sierpniowy

Gdy zaczęłam przypominać sobie co kupiłam w sierpniu - lekko się przeraziłam, ponieważ okazało się, że jest tego całkiem sporo. Dlatego bez zbędnych wstępów zapraszam na ...
1. Laminator: Lidl  Cena:109 zł


TAK, TAK, TAK! Teraz zalaminuję cały świat! Dopóki nie miałam laminarki nie wiedziałam jak laminowanie wycisza i relaksuje. Jest to zdecydowanie jedno z moich ulubionych zajęć ostatnimi czasy. Laminator laminuje na ciepło i zimno. Można w nim także laminować format A3. Ma też taką małą dostawkę, w której jest zamontowana mała gilotyna. Ogólnie jestem bardzo zadowolona z zakupu. Dokupiłam do niej laminat w Lidlu za 13,99/40 szt. Powiedzcie mi proszę czy to dużo czy mało za laminat? Gdzie kupujecie laminat ogólnie?

2. Koło ze zwierzakami: Tiger  Cena:8 zł
Podpatrzone na jakiejś grupie nauczycielskiej. Koło zaskoczyło mnie swoją wielkością i przez to nie mogłam znaleźć go w Tigerze. Wskazówka bardzo dobrze się kręci. Będę wykorzystywała tak jak zostało opisane na opakowaniu, czyli uczeń losuje zwierzątko i albo nazywa je po angielsku albo wydaje dźwięk. Mam tez karty Haps z Tigera ze zwierzętami i liczę, że jakoś uda mi się połączyć obie gry.

3. Tigerowe bzdurki - naklejki 4 zł, masa mocująca 6 zł, lusterka 6 zł/szt.
Nie ma tutaj się chyba co rozwodzić nad naklejkami - są po prostu śliczne i urocze. Masa mocująca w spoko cenie, ALE w środku nie jest jej wcale aż tak dużo. Zobaczymy jak będzie się sprawdzała w akcji. A lusterka? Kupiłam je z myślą o lustrzanych odbiciach, o których pisałam w pierwszym poście Back to school.

4. Atomizer: Pepco Cena: 2,99zł


Atomizer kupiłam zupełnie z innego powodu, ale przypomniałam sobie, że przecież mogę go wykorzystać na zajęciach. Może mi posłużyć jako sztuczny deszcz albo do bardzo prostej gry. Uczniowie stoją w kółku a nauczyciel w środku z psikaczem. Nauczyciel się kręci i celuje w jedną osobę, która ma wymienić słówko z podanej kategorii w przeciągu 5/10 sekund. Jeśli nie odpowie to... psik psik ;)

5. Koszyczek: Wszystko za 5 zł  Cena: 3 zł

Koszyczek kupiłam z myślą o zajęciach o tematyce sklep, zakupy itp. Bez problemu zmieszczą się do niego małe realia, ale także spokojnie wejdą flaszcardy. Cena bardzo atrakcyjna i chyba dokupię drugi.

6. Neuroedukacja: Empik  Cena: 39,90zł
Książka tematycznie mocno związana z "Neurodydaktyką" Pani Marzeny Żylińskiej. Fajne jest to, że jest to zbiór prac, więc książka jest bardzo różnorodna. Po pobieżnym przejrzeniu i przeczytaniu pojedynczych  rozdziałów z pewnością przysiądę do niej i przeczytam całość.

7. Mięciutkie kuleczki: Pepco  Cena: 2,99 zł

To taki zakup trochę przypadkowy i po taniości. Jeśli nie zużyję ich do rzeczy plastycznych to ostatnio przeglądając pinterest znalazłam na nie całkiem proste wykorzystanie. A mianowicie sortowanie kolorów. 

źródło
Wystarczą tylko puste, suche butelki i takie kuleczki. Szybkie, proste, a uczniom (szczególnie tym najmłodszym) powinno się spodobać. 


Pozdrawiam,
m.

Komentarze

Popularne posty