Haul lipcowy - czyli jedną nogą znowu w pracy

To już połowa lipca! Czas leci mi teraz przez palce. Powoli jednak zaczynam już gromadzić rzeczy, które przydadzą mi się w nowym roku szkolnym (a może to już oznaki kompulsywnego zbieractwa i należy je leczyć ;)).

1. Haps/Snap Sklep:Tiger Cena:4 zł

Zasady gry: Każdy z graczy dostaje równą liczbę kart i następnie je odwraca. Jeśli na stole pojawią się dwa takie same obrazki, uczestnik krzyczy "HAPS" i zbiera wszystkie odkryte karty przeciwnika. Wygrywa ten gracz, który zbierze wszystkie karty. 

W pudełku mamy karty ze zwierzakami takimi jak: niedźwiedź, tygrys, panda, lew, krokodyl, żółw, małpa, wąż, pingwin, słoń, żyrafa i ptak.

Ogólnie fajnie sprawa. Tania. Karty są dość specyficzne, ale mi się taka stylistyka bardzo podoba. Można wykorzystać karty do gry w memory. 

2. Minutnik  Sklep: Tiger   Cena: 6zł


Ten minutnik to sama słodycz! Jednak mam pewne obawy, ponieważ wcześniej miała minutnik-truskawkę także z Tigera i zginął śmiercią tragiczną po bardzo krótkim czasie. Mam nadzieję, że tym razem będzie inaczej ;)

3. Kolorowe kleje Sklep: Lidl  Cena: 9.99 zł


W opakowaniu mamy zwykły biały klej, lecz także żółty i różowy. Niby nic takiego, ale pomyślałam, że można to wykorzystać w dość ciekawy sposób. Wyobraźmy sobie sytuację gdzie dzieciaki mają przykleić do kartki zdanie. Czasowniki są na żółtych karteczkach, rzeczowniki na różowych, a przymiotniki na białych. Używają konkretnego koloru kleju do przyklejenia odpowiedniej karteczki. Zawsze wystąpi jakiś element zamieszania w pozornie nudnym zadaniu ;)

4. Drewniane kostki o wymiarze 2x2cm Sklep:Allegro  Cena: 8.42 zł Jeśli cierpisz na chroniczny brak kostek do gry? To coś dla Ciebie! W jednym komplecie znajduję się 30 kostek. Ja jednak kupiłam je w innym celu. Mianowicie, mam zamiar zrobić z nich coś na kształt gry Boggle. Na razie nic więcej nie zdradzę. Oczekujcie postu ze wskazówkami jak zrobić grę krok po kroku.

5.  Woreczek na kostki  Sklep: Allegro  Cena:3.92 zł


Gdy już kupiłam kostki, stwierdziłam, że od razu zainwestuję w woreczek do ich przechowywania. Paczka była od jednego sprzedawcy, a zazwyczaj w Pepco takie woreczki są droższe. A przede wszystkim, woreczek jest mega uroczy.

6. Oldschoolowe zabawki  Sklep: Allegro  Cena: 1.80 zł (guma)  3.42 zł (zośka)Umówmy się - tanioszka. Bardzo często brakuje mi czegoś czym można rzucić do celu, nie wybije to nikomu oka, a i przy okazji szyby nie wybije. Uważam, że zośki świetnie się w tej roli sprawdzą. Guma będzie zastępowała hula hop w grach i zabawach gdzie potrzebny nam okrąg. Z gumy można także ułożyć dość sporą 'ósemkę' dzięki czemu dzieci mogą wkładać do jednego koła rzeczy, które lubią, a do drugiego te, których nie lubią. Możemy podzielić czasowniki na nieregularne/regularne. Plus gumy jest taki, że zajmuje zdecydowanie mniej miejsca niż hula hop i zmieści się do torebki.

Tak właśnie wyglądają moje przygotowania do roku szkolnego. Zaraz wyjeżdżam też na kolonię, więc znów może być tu mały przestój. 

Pozdrawiam,
m.

Komentarze

Popularne posty