Who wants to be a MILLIONAIRE? (This, that, these, those)

Milionerzy to obecnie mój ulubiony teleturniej. Codziennie staram się obejrzeć zmagania uczestników.  Zaczęłam szukać programów umożliwiających samodzielne utworzenie swojej wersji quizu. Milionerów możemy stworzyć za pomocą LearningApps.org. Jednak nie można tam wkleić obrazków (jest też możliwość, że ja tego nie zauważyłam). Żaden program z gotowym szablonem pozwalał tylko na umieszczenie tekstu, a ja uparłam się na obrazki. Wtedy stwierdziłam, że stworzę swój szablon w PicMonkey i ręcznie go sobie uzupełnię (tak żeby utrudnić sobie trochę życie ;)).
A oto efekty: 

Tak wygląda pusty szablon.


A tak przykładowe pytania.

Quiz zamierzam wydrukować i zalaminować. Jeśli posiadacie laptopy w salach taki quiz można wyświetlać na rzutniku czy tablicy multimedialnej. 

Jak grać?

Podziel uczniów na grupy. (Jeśli to mała grupa uczniowie mogą odpowiadać samodzielnie). Na tablicy zapisz numery grup (możesz nadać im konkretne numery lub kolory). Każda grupa dostaje karteczki i coś do pisania. Powieś pytanie na tablicy, a uczniowie w grupach decydują która odpowiedź jest prawidłowa. Uczniowie poprzez podniesienie ręki mogą sygnalizować, że są gotowi do udzielenia odpowiedzi, lecz dałabym taki sam czas wszystkim grupom i poprosiła o podniesienie karteczek z odpowiedziami. Za prawidłową odpowiedź dostaje się 1 punkt. Grupa/osoba z największą ilością punktów wygrywa. Nagrodą może być plus/ocena.

Jak Wam się podoba? Trochę czasochłonny quiz, ale mam nadzieję, że uczniowie go polubią.

Komentarze

  1. a gdzie można znaleźć podkład muzyczny do tej gry, tak żeby podgrzać atmosferę?

    OdpowiedzUsuń
  2. Wydaje mi się, że w gotowym szablonie learningapps jest też muzyczka. Ewentualnie może Pani poszukać innego szablonu z muzyką z teleturnieju albo znaleźć ją bezpośrednio na youtubie

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty