Uwaga bomba! czyli top 3 aplikacje kwietnia

W kwietniu jakoś brak mi weny na wycinanie i tworzenie nowych gier. Przypomniałam sobie jednak o Hot Potato! i zaczęłam szukać czegoś co pomoże mi w odmierzaniu czasu. Tak oto znalazłam aplikację Time Bomb Simulated. Fajna aplikacja. Wydaje z siebie przyjazne odgłosy, a gdy czas mija nasz ekran wybucha! Jedyny minus to ręczne ustawianie czasu. Mamy do wyboru dwa zegary - cyfrowy i analogowy. Uczniowie podają sobie mój telefon i wymieniają słowa, które poznali na dzisiejszych zajęcia.
Kolejna aplikacja to QRbot czyli czytnik kodów QR. Na TEJ STRONIE tworzę kody, które później przyklejam w całej sali (pod krzesłami, stolikami, na plecakach). Uczeń gdy znajdzie przybiega do mnie skanuje kod za pomocą aplikacji QRbot i czyta słowo, które wyskoczyło. Fajne jako warm-up, utrwalenie czy do powtórki słownictwa. 

Ostatnia aplikacja to Story Dice (pomysły na wykorzystanie kości w TYM poście). Najczęściej używam tej aplikacji na zajęciach indywidualnych jako rozgrzewkę. Fajne w tej aplikacji jest to że można wybrać ilość kości. Dlatego z młodszym uczniem rzucamy jedną lub dwoma i wymyślamy słówka, które kojarzą nam się z danym obrazkiem. Ze starszym uczniem rzucamy większą ilością i tworzymy zdania z użyciem słówka z kostki i z aktualnie poznawanym czasem gramatycznym. Można też wybrać kategorię kości. 


Tak przedstawiają się moi faworyci na kwiecień. To co najbardziej podoba mi się w aplikacjach to to, że zawsze mam je pod ręką i uczniowie reagują na nie w pozytywny sposób. Czy boję dawać się telefon do rąk dzieciom? Tak, ale jeśli działają pod moim nadzorem to raczej nic złego nie powinno się stać. 

Pozdrawiam,
m.

Komentarze

Popularne posty