Filcowe - love

A oto główny gość dzisiejszego wpisu - filc ;)
Cena: 4.99 zł  Sklep: Pepco
W środku znajdziemy 8 arkuszy A4 w kolorze: pomarańczowym, niebieskim, czerwonym, różowym, zielonym, żółtym, białym i szarym.
Temat jedzenia nie jest mi obcy i jest to chyba mój ulubiony dział jeśli chodzi o słownictwo. Dlatego pomyślałam, że z filcu można stworzyć następujące pomoce naukowe.

1. Hamburger/kanapka
Do stworzenia hamburgera potrzebowałam dwie gąbki (koszt 1 szt. około 1zł), filc, pistolet na klej.Hamburgery były mi potrzebne jako rekwizyty, więc zrobiłam je w domu. Na zajęciach jednak mogą posłużyć do utrwalenia/powtórki słownictwa związanego z jedzeniem. Każdy uczeń/każda para dostaje 'bułkę' i mogą wybrać/wyciąć produkty, które ułożą na bułkę. Następnie w formie ustnej lub pisemnej opisują pełnymi zdaniami to co mają na kanapce. Jeśli chcemy przeprowadzić taki projekt u młodszych dzieci mogą nazwać tylko produkty. 

Szukałam też piosenek o hamburgerach/kanapkach. Jedyne co znalazłam to ta piosenka, która zresztą mi się osobiście podoba ;)

2. Talerzyk z jedzonkiem
Do wykonania potrzebujemy: filc, rzep i tacki


Uczniowie wybierają produkty przyklejają je na talerzykach. Później tworzą zdania I like/I don't like... albo I like/don't like eating... Można też wybrać dwa różne kolory talerzyków np. zielone talerzyki na produkty, które uczeń lubi, a czerwony talerzyk na rzeczy, których uczniowie nie lubią. Jeśli nie możemy znaleźć kolorowych talerzyków wystarczy narysować smutną i wesołą buźkę. 
Pomysł zaczerpnięty ze szkolenia Agnieszki Iwanickiej (w pewnym stopniu zmodyfikowane przeze mnie).

3. Pizza
Żółty kolor może posłużyć jako baza na pizzowy kawałki. Każde dziecko dostaje po kawałku (można opcjonalnie przykleić do talerzyka) i tworzy swój własny kawałek pizzy. 

4. Lody
Z żółtego arkusza wycinamy rożki od lodów i kolorowe kółka z pozostałych. Możemy użyć przy realizacji np. The Ice Cream Song -SSS


Ja zakochałam się w filcu i tym ile rzeczy łatwo i szybko można z niego wyciąć. Do jakich innych tematów filc by się sprawdził? Może pogody?


Pozdrawiam,
m.

Komentarze

Popularne posty