Storytelling - kości fantazji

Od dawna wahałam się nad zakupem oryginalnych story cubes, lecz ciągle nie mogłam się zdecydować. Story cubes mają wiele rodzajów. Można je kupić w dwóch ilościach - 3 duże kości i 9 mniejszych.

Na facebookowej grupie Head Full of Ideas autorka bloga wrzuciła zdjęcie kości, które można kupić we Flying Tiger. Byłam akurat w jego okolicy, więc weszłam ale nie znalazłam ich ;(((
Zdjęcie zapożyczone z grupy na fb Head Full of Ideas, autor zdjęcia Aga Kukułka.

Kupiłam tam  4 duże kości w kolorze czerwonym za 6zł. Jednak obrazki na nich bardzo kojarzą się ze świętami Bożego Narodzenia czego nie było widać przy zakupie.

Zaczęłam szukać alternatywy i znalazłam aplikację Story Dice - Story Telling. Bardzo fajna opcja dla tych, którzy nie chcą wydawać pieniędzy i mieć kości zawsze przy sobie. Aplikacja jest bardzo intuicyjna. Można rzucać kośćmi poprzez potrząsanie telefonem co jest dodatkową atrakcją. Kości są podzielone na cztery kategorie: General, Kids, Mystery and Star Wars, które można ze sobą mieszać. Istnieje możliwość wyboru ilości kości dzięki czemu możemy dostosować ich ilość do poziomu lub wieku grupy. 

Jak grać?
* Gramatyka
- uczniowie rzucają kośćmi w grupach i tworzą historię z użyciem czasów przeszłych
- uczniowie tworzą zdania w ustalonym wcześniej czasie z użyciem słowa, które wypadło na kostce
- uczeń tworzy pytanie, przeczenie i zdanie twierdzące używając wylosowanego słówka
* Słownictwo 
- uczeń/uczniowie losują obrazek i wypisują inne słowa, które kojarzą się im z danym obrazkiem
* Mówienie 
- uczniowie rzucają kośćmi i w parach muszą ułożyć dialog tak aby użyli wylosowanych słówek w rozmowie
* Pisanie 
- uczniowie podzieleni są na grupy, każda z grup dostaje jedną kostkę. Naucziel podaje pierwsze zdanie historyjki, a klasa ją kończy. Każda grupa pisze jedno zdanie z użyciem słowa z kostki. Zagina kartkę. Podaje kolejne grupie, która nie jest świadoma tego jakie było poprzednie zdanie. Można to nazwać bardziej skomplikowaną grą w 'papierosa'.

Bardzo podoba mi się idea tej gry i jej wielofunkcyjność. Na pewno w najbliższym czasie będę korzystała zarówno z kości jak i aplikacji.

Pozdrawiam,
m.

Komentarze

Popularne posty