Haul marcowy

Dzisiaj zbiór rzeczy, które kupiłam w marcu i można (większość) z nich jeszcze gdzieś upolować. Niektóre rzeczy są związane ze świętami. Inne bardziej uniwersalne. Postaram się opisać skąd, za ile i jak wykorzystać ;)

1. Piłka w cyfry i zwierzaki Cena: 9.99 zł Sklep: PepcoNa piłce znajdują się cyfry od 1 do 6. Są też zwierzęta takie jak żyrafa, krokodyle, małpki, lwy, misie koala i owieczki. Fajna na rozgrzewki jako piłka sama w sobie. U przedszkolaków rzucam piłką i pytam jakie to zwierzę, ile zwierzątek widzą, albo na jakim kolorze jest żyrafa. Piłka jest dość 'zwarta'. Miałam bardzo podobną piłkę z pepco. Długo wytrzymała, można ją było czyścić wodą, bo materiał jest 'śliski'. 

2. Naklejki alfabet i cyfry Cena: 3.10 zł Sklep: Auchan


144 sztuki, kolorowe naklejki z oczkami. Super jako dekoracja. Pomyślałam, że można byłoby je zalaminować (choć są śliskie, więc nie wiem czy laminator da radę) i wykorzystywać w młodszych grupach do 'pisania'. Fajnie sprawdzą się w zadaniach gdzie trzeba uzupełniać literki np. przyklejamy na kolorowej kartce L _ O _ (lion). Zadaniem uczniów jest napisać słowo na swoich kartkach albo zgadnąć ustnie o jakie słowo chodzi. Można przygotować słówka 'uniwersalne' lub takie które występują w obecnie omawianym rozdziale. 

3. Woreczek  Cena: ok. 3/4 zł  Sklep: Pepco

Miły akcent na wiosennych zajęciach. Woreczek jest uroczy. Ten wypukły ogonek dodaje mu uroku ;) Przechowuje w nim naklejki dla uczniów, które losują na koniec zajęć jako nagrodę. Rozwiązuje to problem 'a ja chciałem zieloną a dostałem niebieską naklejkę'. Ślepy los decyduje jaką wylosują. Z woreczka mogą losować też inne rzeczy jak słówka do uzupełnienia.

4. Magiczny długopis  Cena: 12.99 zł  Sklep: Allegro


Kupiłam go już jakiś czas temu, lecz przyszedł do mnie podczas ferii i okazję do użytkowania miałam dopiero w marcu. W młodszych klasach ten długopis to istne szaleństwo. Najczęściej piszę na małych karteczkach wyrazy do przeczytania albo przeliterowania lub słowa z brakującymi literami. Inspiracją był wpis z bloga Kreatywne Nauczenie Języków Obcych.

5. Rapunzel  Cena: 0 zł  Sklep: Stylownia (lumpeks)


Jest to książeczka jak widać na zdjęciu z Mark&Spencer i nie zapłaciłam za nią nic (a dokładniej moja mama). W second handach sieci Stylownia można trafić na książki w języku angielskim. Pochodzę z małej miejscowości, więc tego typu rzeczy się nie sprzedają. Normalne powieści kosztują 50 gr, więc to żadne pieniądze. Do meritum: zachęcam czasami zaglądać do lumpeksów, bo ta książeczka jest nowa. W środku zawiera piękne ilustracje, słowniczek obrazkowy. Warto mieć coś takiego pod ręką dla przedszkolaków.


6. Young Learners (Resource Books for Teachers) Cena: 45 zł  Sklep: Książki językowe (grupa na FB)

Książka w pełni poświęcona nauczaniu dzieci od pierwszej do szóstej klasy szkoły podstawowej. Moja książka jest używana dlatego jej cena jest tak niska. Dla osoby, która zaczyna uczyć - fajna sprawa. Dużo pomysłów plus obrazki ilustrujące jak wykonać ćwiczenia. Uważam, że dobrze mieć taką książkę, ponieważ nawet kartkując można wpaść na coś interesującego co urozmaici nasze zajęcia. 

7. Girlanda z zajączków Cena: 2.99 zł Sklep: Pepco


Najświeższy zakup, bo dzisiejszy ;) Planują wykonać dla uczniów małe obrazki i wyrazy z literkami do uzupełnienia. Zdaniem każdego dziecka będzie przykleić dobry obrazek z pasującym, uzupełnionym wyrazem. Dla starszych grup wypisywanie świątecznych słówek na czas w zajączkach. 


I to już chyba tyle. Osobiście brakuje mi takich wpisów na blogach. Najczęściej widzę na grupach jakieś nowości i łupy ze sklepów. Ja jednak lubię ład i porządek - dlatego powstał taki wpis ;) 


Pozdrawiam,
m.

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty