Trochę więcej niż 5 sekund

Hej! Jakiś czas temu po raz kolejny zainspirowała mnie gra. Tym razem jest to gra  5 Sekund. Nigdy w nią nie grałam, ale to jak często przewijała się gdzieś w sklepach, na Youtubie czy na stronie Empiku, przekonało mnie że może warto się tym bardziej zainteresować. Dlatego pierwszym zakupem jaki zrobiłam była klepsydra. Wiadomo, można kupić minutnik, lecz moje minutniki zazwyczaj umierają śmiercią tragiczną bardzo szybko. Okazało się, że zakup małej klepsydry wcale nie jest taki prosty. I tym razem nie zawiódł mnie Tiger. 
Moja klepsydra jest w kolorze niebieskim. Piasek przesypuje się przez mniej więcej 3 minuty. Postanowiłam na mojej klepsydrze namalować małe kreseczki, które będą odmierzały dokładnie 10 sekund, 20, 30 itd. 

Kiedy poszukiwania klepsydry się skończyły, przeszłam do produkcji kart do gry. W programie PicMonkey stworzyłam 26 kart. Talia pewnie z czasem będzie się powiększać.

Jak grać?
Podziel grupę na dwie drużyny. Postaw dwa krzesła. Zadaniem osoby siedzącej na gorącym krześle jest wymienienie 3 rzeczy zgodnie z tym jaką kartę wylosuje. Osoba ma na to 10 sekund. Jeśli zdąży udzielić 3 poprawne odpowiedzi - grupa uzyskuje punkt. Jeśli minie czas albo odpowiedzi będą błędna - drużyna nie otrzymuje punktu.

Gra sprawdzi się dobrze jako rozgrzewka albo zadanie podsumowujące zajęcia/unit/semestr.

Pozdrawiam,
m.

Komentarze

Popularne posty