Can/can't z użyciem technologii off- i on-line

Ferie!!!!!!!! Więc jak wiadomo w końcu można pracować, ale nie wygrzebując się z łóżka ;) Z nudów (o zgrozo!) zaczęłam przeglądać internety i trafiłam tam na stare programy jak 30 ton, Śmiechu Warte i (właśnie) Koło Fortuny. Zaczęłam szukać aplikacji, które imitowałyby tę grę. Jak się okazało Sklep Play ma całkiem bogatą ofertę. Po tym jak zaczęłam grać wpadł mi do głowy pomysł, że przecież takie koło fantastycznie zadziała na zajęciach angielskiego. Zaczęłam wyszukiwać aplikacji, które pozwalają na samodzielne tworzenie takiej gry. Tu też się nie zawiodłam. 

Wybrałam zagadnienie gramatyczne can/can't i stworzyłam własne koło w 2 minuty. Nie zajmuje to więcej czasu. Nawet w przerwie między zajęciami można usiąść, wklepać co trzeba i voila! A oto efekty:Aplikacja, którą wybrałam nazywa się Decision Roulette. Ma bardzo ładną grafikę, żywe kolory. Ważny jest tu także efekt dźwiękowy obracającego się koło, który sprawia, że emocje sięgają zenitu. Wystarczy ściągnąć i tworzyć ;) Ja nie mam problemu w udostępnianiem mojego telefonu/tabletu uczniom na zajęciach. Przy takiej grze jesteśmy wstanie kontrolować co robią ze sprzętem.

Jak grać?
Uczeń kręci kołem.

 Jeśli wypadnie - jump (he) ;) - uczeń tworzy zdanie twierdzące z użyciem czasownika can (He can jump)
 Jeśli wypadnie - dance (I) :( - uczeń tworzy zdanie przeczące z użyciem czasownika can (I can't dance)
Jeśli wypadnie - swim (?)- uczeń tworzy pytanie (Can you swim?)

Uczniowie mogą zbierać punkty za każdą prawidłową odpowiedź. Można podzielić ich na grupy żeby podkręcić rywalizację. Fajny pomysł na utrwalenie/powtórzenie zarówno słownictwa jak i czasownika can. 

Aplikacja jednak nie do końca spełniła moje oczekiwania. Po wylosowaniu elementu - nie ma opcji żeby usnąć go z koła. Dlatego przypomniałam sobie o random name picker, który został wspomniany w innym poście

Stworzyłam kolejne koło - które znajdziecie tutaj. Zaletą random name picker jest to, że po wylosowaniu elementu można go usunąć. Natomiast minusem jest fakt, iż strona nie działa off-line. Jeśli ma ktoś laptopa z dostępem do internetu w sali lekcyjnej - to żaden problem ;)

Takie koło może służyć zarówno do powtórki gramatyki jak i słownictwa. 


Pozdrawiam,

m.

Komentarze

Popularne posty