Linki bez których bym zginęła

Hej! Dziś mam dla Was garść inspiracji. Może znacie większość z tych stron, może wspomnę o czymś nowym. Może sama potrzebuję uporządkowania tego w jednym miejscu. Linki postaram się podzielić na inspirujące, koła ratunkowe i przydatne.

Zacznijmy może od inspiracji:
Head Full of Ideas - bardzo często tam zaglądam. Szczególnie jeśli potrzebuję inspiracji, pomocy lub koła ratunkowe do zajęć dla przedszkolaków. Materiały są piękne, wykonane z dbałością o każdy szczegół. Czaję się na szkolenie z Tą Panią, ponieważ chciałabym ją poznać osobiście ;) Co najważniejsze Marysia zna także francuski i umieszcza też materiały w tym języku. Ostatnio eksperymentuje i pokazał się post z niemiecką i hiszpańską wersją słownictwa dla maluchów.

Pani z klasą - miałam przyjemność poznać Agnieszkę osobiście na szkoleniu. Było to niezwykle motywujące i po części przez to piszę tego bloga ;) Oprócz tego wulkan energii i kreatywności. Szczerze polecam szkolenia. Dają kopa do działania. Materiały głównie dla podstawówki, lecz aktualnie pojawiają się materiały dla gimnazjów.

Londonpoly - masz w domu za dużo zakrętek? A może patyczków do uszu? Ostatnio znalazłam bierki i zastanawiałam się co z nimi zrobić. I tu znalazłam odpowiedź. A nawet 6. Bardzo kreatywny blog. Czasami z rzeczy teoretycznie zbędnych i do wyrzucenia można stworzyć super pomoce naukowe.

Hangielski - tę stronę kocham za porządek, ład i piękne materiały. Raczej dla maluszków.

Ola Dykta - to chyba pierwsza strona/blog, którą zaczęłam obserwować. Dużo o TIKu, dużo inspiracji.

Koła ratunkowe (czyli nie mam czasu,pomysłu,chęci):

en.islcollective- kiedy udzielałam korepetycji, nie potrafiłam egzystować bez tej strony. Na każdy poziom się coś znajdzie. Przy odrobinie chęci, zawsze można coś zmodyfikować. Dla leniwców, bądź wygodnickich coś OBOWIĄZKOWEGO.

agendaweb - fajne zbiorowisko, przede wszystkim posegregowane. Gdy miałam zajęcia indywidualne zabierałam tablet i moi uczniowie grali w gry, które znajdowałam głównie tutaj.

Znam jeszcze busyteacher, ale rzadko korzystam.

Przydatne:

dobble - generator dobble. Gra bardzo popularna, dzieciaki za nią przepadają. Wystarczy wybrać obrazki, wydrukować, zalaminować i gra gotowa.

Generator krzyżówek i wykreślanek - uwielbiam wykreślanki i bardzo często zasypuję nimi dzieci. Wcześniej tworzyłam je UWAGA w wordzie mozolnie rysując krzywe tabelki i wpisując literki kratka po kratce. Gdy znalazłam tę stronę - była to miłość od pierwszego kliknięcia.

random name picker - koło, które za nas wybierze osobę do odpowiedzi/dyżurnego/kogokolwiek. Super, bo jest to czysto losowe. Imiona można edytować. Co więcej, można usunąć imię osoby już raz wylosowanej.

classdojo - ten link jest jeszcze dla mnie do przetestowania. Na szkoleniu u Agnieszki (Pani z klasą) zaproponowała, że można z tego korzystać jako systemu motywacyjnego. Można dodawać punkty za poprawną odpowiedź, odejmować punkty itd. Dzieci mogą stworzyć sobie własne potworki. Co więcej można to jakoś połączyć z e-mailami rodziców i przesyłać im wiadomości o progresie uczniów.

canva - jestem zerem informatycznym i nienawidzę Power Pointa, już nie wspominając o Prezi. Canva to dla mnie zbawienie. Można w niej przygotować WSZYSTKO, a co więcej jest tam milion wzorów, kształtów, które można bezpłatnie lub płatnie wykorzystać. Materiały do zakodowanych wiadomości zostały stworzone właśnie w tym programie.

quizlet - osobiście używam  tej strony do uczenia się słownictwa. Na studiach było to zbawienie. Można tworzyć listy słówek, drukować je jako fiszki, w tabelce itd. Można uczyć się z fiszek na komputerze, przepisywać słowa. Można wygenerować test do danego działu ze słownictwa. Są też gry pozwalające utrwalić słownictwo. Gdy udzielałam korepetycji, zachęcałam moich starszych uczniów do tworzenia takich list. Fajna sprawa, ale wymaga już trochę samodzielności.

padlet - czy tylko ja mam milion sticky notes na ekranie swojego laptopa pt. fajne materiały- nie zgub, wydrukuj kiedyś, to może się przydać do pogody...... I tak sobie wiszą i wiszą. Padlet to taka tablica, na której można przyklejać różne rzeczy: linki, pliki, zapiski. Używam tego aktualnie do utrzymania porządku w mojej pracy licencjackiej i uważam, że perfekcyjnie spełnia swoją funkcję.

I to chyba koniec :) Swoją drogą zachęcam Was do szukania na facebooku grup nauczycieli angielskiego lub blogujących nauczycieli. Zawsze coś przykuje Waszą uwagę przy scrollowaniu tablicy, a może to będzie właśnie jakaś fantastyczna gra na jutrzejsze zajęcia.

Pozdrawiam,

m.

Komentarze

Popularne posty